Ako správne nakombinovať dotykové vypínače do viacnásobných panelov?

Ako nakombinovať vypínače do viacnásobných panelov?

"Je to hračka", je však nutné dodržať zopár pravidiel.

 

PRÍKLAD:

Karol má v stene osadené dve spojené elektroinštalačné krabičky, v ktorých má pripravené rozvody pre vypínače s radením číslo 1 a číslo 5. Potreboval by, aby boli tieto dva dotykové vypínače osadené v spoločnom "rámiku". Bude teda postupovať nasledovne:

 

1. Vyhľadanie funkčných častí (dotykových modulov) Kategória: Moduly → Moduly dotykových vypínačov.

1_2

 

2. Výber dotykových modulov podľa radenia, ktoré potrebujeme - V tomto prípade to bude jeden dotykový modul s radením číslo 1 a jeden dotykový modul s radením číslo 5.

2_2

 

3. Zamerajme sa na počty dotykových plôch, ktoré vybrané moduly obsahujú - Dotykové plochy nahrádzajú "páčky" mechanických vypínačov. Na každom dotykovom module sú tieto plochy nainštalované v podobe bieleho obdĺžnika. V prípade vypínača s radením číslo 1 máme sprístupnenú jednu dotykovú plochu, v prípade vypínača s radením číslo 5 máme tieto plochy sprístupnené dve.

3

 

 

4. Vyhľadanie skleneného panelu - Kategória: Rámiky a panely → Panely

4_1

 

5. Výber skleneného panelu k príslušným dotykovým modulom - Keďže potrebujeme vybrať panel pre dva vypínače, vyhľadáme si "2- panely" a pokračujeme v sledovaní vygravírovaných kruhov. V bode 2 tohto príkladu sme zistili, že potrebujeme panel pre jeden vypínač s jednou dotykovou plochou a pre jeden vypínač s dvoma dotykovými plochami. Vygravírované kruhy na sklenenom paneli by mali zodpovedať počtu dotykových plôch, vyberieme teda 2-panel - 2 okruhy + 1 okruh.

5_1

 

Panely je možné inštalovať v horizontálnej aj vertikálnej polohe, dotykové moduly je možné osádzať v ľubovoľnom smere a zoradení.

Typy radení vypínačov v tomto kombinovaní nie je nutné riešiť, jediné pravidlo, ktoré je nutné dodržať je:

Počet dotykových plôch na dotykovom module = počet kruhov vygravírovaných na sklenenom paneli (rozmer pre jeden vypínač).

 

Ak by ste však nemali istotu, že ste si zostavu nakombinovali správne, stačí nás kontaktovať na info@bingoelec.sk, kde Vám radi poradíme, prípadne ju nakombinujeme za Vás.

Porovnanie cien tovaru