Vážení zákazníci, dovoľujeme si Vás upozorniť, že od 27. 3. 2023 - 3.4.2023 bude naša telefonická linka nedostupná z dôvodu PN. Akúkoľvek otázku nám prosím adresujte e-mailom, budeme Vám odpovedať v čo najkratšom čase. Odosielanie objednávok ostáva nezmenené. Ďakujeme za pochopenie.

Ako správne nakombinovať dotykové vypínače do viacnásobných panelov?

Ako nakombinovať vypínače do viacnásobných panelov?

"Je to hračka", je však nutné dodržať zopár pravidiel.

 

PRÍKLAD:

Karol má v stene osadené dve spojené elektroinštalačné krabičky, v ktorých má pripravené rozvody pre vypínače s radením číslo 1 a číslo 5. Potreboval by, aby boli tieto dva dotykové vypínače osadené v spoločnom "rámiku". Bude teda postupovať nasledovne:

 

1. Vyhľadanie funkčných častí (dotykových modulov) Kategória: Moduly → Moduly dotykových vypínačov.

1_2

 

2. Výber dotykových modulov podľa radenia, ktoré potrebujeme - V tomto prípade to bude jeden dotykový modul s radením číslo 1 a jeden dotykový modul s radením číslo 5.

2_2

 

3. Zamerajme sa na počty dotykových plôch, ktoré vybrané moduly obsahujú - Dotykové plochy nahrádzajú "páčky" mechanických vypínačov. Na každom dotykovom module sú tieto plochy nainštalované v podobe bieleho obdĺžnika. V prípade vypínača s radením číslo 1 máme sprístupnenú jednu dotykovú plochu, v prípade vypínača s radením číslo 5 máme tieto plochy sprístupnené dve.

3

 

 

4. Vyhľadanie skleneného panelu - Kategória: Rámiky a panely → Panely

4_1

 

5. Výber skleneného panelu k príslušným dotykovým modulom - Keďže potrebujeme vybrať panel pre dva vypínače, vyhľadáme si "2- panely" a pokračujeme v sledovaní vygravírovaných kruhov. V bode 2 tohto príkladu sme zistili, že potrebujeme panel pre jeden vypínač s jednou dotykovou plochou a pre jeden vypínač s dvoma dotykovými plochami. Vygravírované kruhy na sklenenom paneli by mali zodpovedať počtu dotykových plôch, vyberieme teda 2-panel - 2 okruhy + 1 okruh.

5_1

 

Panely je možné inštalovať v horizontálnej aj vertikálnej polohe, dotykové moduly je možné osádzať v ľubovoľnom smere a zoradení.

Typy radení vypínačov v tomto kombinovaní nie je nutné riešiť, jediné pravidlo, ktoré je nutné dodržať je:

Počet dotykových plôch na dotykovom module = počet kruhov vygravírovaných na sklenenom paneli (rozmer pre jeden vypínač).

 

Ak by ste však nemali istotu, že ste si zostavu nakombinovali správne, stačí nás kontaktovať na info@bingoelec.sk, kde Vám radi poradíme, prípadne ju nakombinujeme za Vás.

Porovnanie cien tovaru